Mësuesi i historisë nga Britania gjen vdekjen në Vietnam

Mësuesi i historisë nga Britania gjen vdekjen në Vietnam

Një mësues britanik vdes si pasojë e kafshimit nga një insekt i panjohur.

Josh Brooker, 27 vjeç, ishte duke udhëtuar për në Vietnam kur u kafshua në kokë nga një insekti që bartë bakteret e stafilokokut. Këto bakterie hyjnë shpejt në gjak dhe shkaktojnë abcese në shpinë dhe mushkëri. Infeksioni iu shfaq kur u kthye në Liverpool. Fillimisht kishte kapluar veshin e tij, trupin pastaj mushkëritë e tij.

Mjekët u përpoqën ta mbanin të gjallë, por mësuesi i i historisë, i cili punoi në Akademinë Hope në Newton-le-Willows, vdiç më 1 tetor, transmeton rt21.tv

Ndërsa babai i tij, James Brooker, 57 vjeç, nga Somerset tha se ishte shumë e vështirë ta shohësh djalin tënd duke vdekur./21Media