Vuante nga tumori

Vuante nga tumori

Aktori i mirënjohur, Robert Forster, i nominuar për çmimin Oscar, vdiq në moshën 78-vjeçare. Ai njihej për rolin e tij në “El Camino: A Breaking Bad”.

Ai vdiq në shtëpinë e tij në Los Angeles të premten – vetëm disa orë pas premierës së El Camino në teatër dhe në Netflix. Ai vdiq pas një beteje të shkurtër me tumorin, transmeton rtv21.tv

Ylli i Hollywoodit e nisi karrierën në fund të ’60-ave, u shfaq në 110 filma dhe qindra seriale televizive./21Media