Moore njihet për rolet e tij të shumta, por spikat roli i tij në "Kevin and Perry"

Moore njihet për rolet e tij të shumta, por spikat roli i tij në “Kevin and Perry”

Ylli botëror, Stephen Moore, vdiq në moshën 81-vjeçare. Aktori i mirënjohur anglez u shfaq në ekrane që nga viti 1970 dhe njihet për rolin e tij në “Kevin and Perry” përkrah aktorit Harry Enfield në vitin 1997.

Vdekja e tij u konfirmua dje nga producenti Dirk Maggs, i cili përmes një postimi në Twitter shprehu ngushëllimet e tij./21Media