Sindikata e Punëtorëve të Postës ka njoftuar se një punëtor i kësaj ndërmarrje ka vdekur, i cili ishte i prekur edhe nga Covid-19. Sindikata i ka shprehur ngushëllime familjës dhe punëtorëve.

“Në këto momente të pikëllimit, Sindikata e Punëtorve të Postës së Kosovës i shpreh ngushëllimet me të sinqerta familjes Cakaj, miqve e kolegëve të tij, dhe të gjithë punëtorve të Postës. Vdekja e tij e parakohshme është humbje e madhe jo vetëm për familjen, por edhe për Postën e Kosovës.”, thuhet ndër tjerash në njoftim./21Media

Me dhimbje të madhe morëm lajmin për vdekjen e kolegut tone, Xheme Cakaj, punetor i Postes se Kosoves ne regjionin e…

Gepostet von Sh. Sindikale e Punëtorëve të Postës së Kosovës am Mittwoch, 24. Juni 2020