Një ndër regjisorët më të njohur

Një ndër regjisorët më të njohur

Regjisori italian, Franco Zeffirelli vdiq në moshën 96-vjeçare. Siç raportojnë mediat italiane, Zeffirelli qe sa kohë po vuante nga një sëmundje e rëndë, e cila ia mori jetën.

Regjisori njihet më së miri për përshtatjen kinematografike të shfaqjes “Romo dhe Zhulieta”, që u analizua nga shumë gjenerata të studentëve që studionin dramat e Shekspirit.

Ka qenë pretendent për çmimin Oscar./21Media