Humbi betejën me kancerin

Humbi betejën me kancerin

Reperi i njohur amerikan, Bushwick Bill, vdiq të dielën në moshën 52-vjeçare. Krijuesi i grupit Geto Boys, humbi betejën me kancerin në pankreas.

Muzikanti, emri i vërtetë i së cilit ishte Richard Stephen Shaw, vdiq në spitalin e Colorados, i rrethuar nga familjarët e tij.

Karrierën e tij me grupin “Geto Boys” e nisi fillimisht si balerin, i njohur si ‘Billy Little’. Më vonë u bë reper dhe formoi grupin me Scarface dhe Willie D./21Media