Vdiqën antarët e një familje nga Kosova në aksidentin në rrugën e kombit

 

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me aksidentin tragjik që ka ndodhur mbrëmjen e sotme në afërsi të Rubikut, ku kanë ndërruar jetën 4 persona.

Një automjet tip “Citroen” është përplasur me një kamion dhe për pasojë kanë ndërruar anëtarët e një familje, të cilët po udhëtonin nga Kosova.

Mësohet se nga aksidenti ka mbetur i plagosur rëndë një fëmijë 5 vjeçar. Ende nuk dihen shkaqet e përplasjes tragjike, ndërsa policia dhe forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes.

Back to top button