Muriqi shënoi me kokë në minutën e 83-të

Muriqi shënoi me kokë në minutën e 83-të

Ndeshja gjysmëfinales mes Trabzonsport dhe Fenerbahce ka përfunduar me rezultat 2-1 në favor të Trabzonsportit.

Golin e vetëm për Fenerbahcen e ka shënuar  sulmuesi shqiptar, Vedat Muriqi.

Alexander Sorloth shënoi goline  epërsisë ndërsa, golin e dytë për Trabzonit e shënoi Filip Novak.

Ndërsa, me golin e 25-vjeçarit nga Kosova Fenerbahce ka arritur që nga kjo ndeshje të dalë  me një gol. Muriqi ka shënuar me kokë në minutën e 83-të.

Dy klubet do takohen në ndeshjen kthyese më 21 prill në stadiumin e Fenerbahces. /21Media