Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi dhe bashkëshortja e tij, Edibja dje u bënë prindër për herë të dytë.

Në familjen Muriqi dje erdhi një vajzë, shkruan rtv21.tv

Lajmin për lindjen e vajzës e bëri të ditur çifti përmes rrjeteve sociale, ku publikoi disa imazhe nga takimi i parë me vogëlushen.

Kujtojmë se, në vitin 2018, çifit u bekuan me një djalë që e pagëzuan me emrin Orhan./21Media