Liga e Parë në basketboll

Liga e Parë në basketboll

Do të zhvillohet xhiroja e gjashtë në Ligën e Parë në basketboll.

Ndeshja kryesore do të zhvillohet ndërmjet Vëllaznimit dhe Istogut në mesjavë. Vllaznimi ka shënuar pesë fitore kurse Istogu kanë tri fitore dhe një humbje.

Interesante do të jetë edhe ndeshja ndërmjet Prishtina e Re dhe AS Prishtina.

Ndërsa sot, Drita që ka dy fitore dhe dy humbje do të ballafaqohet me New Basket, që deri më tani ka një fitore dhe katër humbje. Ndeshja tjetër e kësaj xhiroje është ndërmjet Vushtrrisë dhe Boreas./21Media