Pas një sezoni të parë të çuditshëm dhe zhgënjyes në FC Barcelona, Antoine Griezmann është përqendruar vetëm në rizbulimin e formës së tij më të mirë në Camp Nou. Besimi i jashtëzakonshëm i Ronald Koeman në sulmuesin francez, i cili do të kthehet në një pozicion qendror më të rehatshëm, do të thotë që Griezmann është jashtëzakonisht i motivuar përpara sezonit të ri, përcjell portali rtv21.tv

Të martën, shoqëruesit e lojtarit mohuan raportin e RAC1 se Griezmann kërkoi të bashkohej me Manchester City. Kjo dyshohet se ishte pas humbjes 8-2 kundër Bayern në të cilën Griezmann ishte një zëvendësues. Sipas këtij raporti, ai pyeti nëse kishte ndonjë shans që ai të mund të nënshkruante për anën e Pep Guardiola në këtë moment.

Sidoqoftë, të gjitha ndryshuan pasi Leo Messi vendosi të largohej nga Barça. Jo për arsye personale por thjesht në një nivel sportiv. Kjo, së bashku me ardhjen e Koeman, i dha Griezmann një nxitje të nevojshme.

Në fund, Messi nuk do të largohet dhe përkundrazi do të shohë të paktën edhe një sezon në Camp Nou. Megjithatë, kjo nuk do të ndryshojë planet për Griezmann. Sipas më të afërmve të tij, ai kurrë nuk dëshironte të largohej dhe është plotësisht i përqendruar për të qenë një sukses në Barça. “Gjërat do të shkojnë më mirë me Messin këtë vit”, është ajo që Griezmann tha disa javë më parë.

Koeman beson se Griezmann mund të jetë thelbësor për përmirësimin e Barça këtë sezon dhe do të vazhdojë të punojë shumë për të gjetur pozicionin më të mirë për të gjatë javëve të ardhshme./21Media