Hoxha: Shtetet nuk duan të marrin vendim pa përfunduar zgjedhjet në PE

Hoxha: Shtetet nuk duan të marrin vendim pa përfunduar zgjedhjet në PE

Procesi i liberalizimit të vizave për Kosovën pritet të marr epilog në muajin qershor, pas përfundimit të zgjedhjeve në Parlamentin Evropian, kështu theksoi ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, në një konferencë për media pas takimit me ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi.

Hoxha përmendi edhe raportimet se Ministria për Integrime Evropian ka humbur miliona euro fonde të IPA-së./21Media