“Mirë se vjen Kryeministër Kadri Veseli”!

“Mirë se vjen Kryeministër Kadri Veseli”!

Banorët e fshatit Broboniq në Mitrovicë prej nga e ka prejardhjen kreu i PDK-së, Kadri Veseli, e kanë pritur atë sonte si Kryeministër.

Të gjithë banorët e Broboniqit ishin mbledhur në qendër të fshatit dhe i kishin organizuar pritje bashkvendësit të tyre ndërsa në muret e vendit ku mbahej tubimi e kishin vendosur një mbishkrim “Mirë se vjen Kryeministër Kadri Veseli”.

Nga ana e tij, Veseli nëpërmjet një statusi në Facebook i ka falënderuar të gjithë banorët për mbështetjen e tyre të pakursyer.

Pafundësisht mirënjohës për pritjen e motrave dhe vëllezërve të mi të Broboniqit, vendit ku familja ime ka rrënjët dhe ku gjithmonë kam gjetur mikpritjen më të ngrohtë shqiptare”, ka shkruar Vesei në faqen e tij në Facebook./21Media