47 pacientë të hospitalizuar me COVID 19

47 pacientë të hospitalizuar me COVID 19

Gjatë ditës dy persona kanë vdekur nga koronavirusi në Veri të Kosovës duke e cuar numrin e përgjithshëm të viktimave të këtij virusi në gjithsejt në 24 persona.
Ndërsa në Klinikën Infektive po mjekohen  47 pacientë të infektuar me Covid 19, 7 prej tyre janë me oksigjenoterapi dhe dy në gjendje kritike shëndetësore.  Prizreni është një nga komunat me numrin më të  madh të rasteve të konfirmuara me Covid 19, gjithësej 61. Në pushtetin komunal të Prizrenit thonë se aktualisht situata me Covid 19 në këtë komunë është stabile./21Media