Marco Verratti, italiani i PSG-së dëshiron që të transferohet në Barcelonë, por skuadra franceze po krijojnë probleme

Marco Verratti, italiani i PSG-së dëshiron që të transferohet në Barcelonë, por skuadra franceze po krijojnë probleme

Verratti dëshiron që të forcojë një lëvizje nga Paris Saint-Germain drejt Barcelonës gjatë afatit të transferimeve, dhe është i përgatitur edhe për pasoja legale pasi që po refuzon që të bashkohet me PSG në para sezon, shkruan rtv21.tv.

Verratti rrezikon që ta “shëmtojë“ punën mes Barcelonës e PSG-së pasi i ka përfshirë edhe avokatët e tij për të gjetur opsionet e undshme për të forcuar një lëvizje drejt gjigantit spanjoll.

Vlera e italianit mendohet të jetë nga 80 deri në 100 milionë euro, mirëpo PSG nuk dëshiron që ta shesë atë. Këto aksione të Verrattit mund të rezultojnë në dënime ndaj tij nga ana e klubit./21Media