EHF Champions League

EHF Champions League

Në Këln të Gjermanisë po zhvillohet gjysmëfinalja e Ligës së Kampionëve në konkurrencën e meshkujve, ku po ndeshen Telekom Veszprem (VES) dhe Paris Saint-Germain (PSG).

Që nga fillimi i ndeshjes PSG ishte në epërsi,  por në minutat e fundit të pjesës së parë rjedha e ndeshjes ndryshoi kur VES barazoi, në këtë mënyrë edhe përfundoi pjesa e parë me rezultat 11 – 11.

Ndryshe, katër skuadra do konkurrojnë për titull, për një trofe, në Lanxess Arena,  në një nga palestrat më spektakolare, të një ambienti madhështorë, me prezencën e mbi 20 mijë shikuesve./21Media