EHF Champions League

EHF Champions League

Një ditë pas humbjes në gjysmëfinale, Telekom Veszprém (VES) dhe FC Barcelona Lassa (BAR), po zhvillojnë ndeshjen për vendin e tretë.

Që nga fillimi i ndeshjes, dy skuadrat treguan ashpërsi në përballim. Deri në minutën e 3, VES ishte në epërsi, pasi BAR nuk arriti të shënojë asnjë gol.

Në minutën e 4 BAR u aktivizua në lojë, duke shënuar golin e parë. Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me epërsinë e VES, 18 – 17.

Ndeshja për vendin e tretë të EHF Champions League po zhvillohet në Lanxess Arena, në Këln të Gjermanisë./21Media