Vesa Smolica këngëtarja e vetme nga Kosova në finale të “Këngës Magjike”

Nesër mbahet finalja e madhe e festivalit të muzikës “Kënga Magjike 2022”.

10 këngëtarë ndërkombëtarë dhe 13 këngëtarë shqiptarë shkojnë në finalen e madhe të së shtunës.

Në mesin e këtyre artistëve nga Kosova është vetëm këngëtarja e njohur, Vesa Smolica. Vesa në këtë garë po merrë pjesë me këngën “A po gëzohesh”./21Media

10 artistët ndërkombëtarë që shkojnë në finale:

Alvan

Marco Carta

We Are Domi

Le Deva

Jason Walker

Andrea

Omar Naber

Mamagama

Jayoo

Angeles Arboleda

13 artistët shqiptarë që shkojnë në finale:

Irma Libohova

Vesa Smolica

Mariza Ikonomi

Ardit Çuni

Inis Neziri

Michela Paluca

Xhesika Polo

Sheila Haxhiraj

Marsela Çibukaj

Anxhela Peristeri

Sardi Strugaj

Martin Pano

Lorenc Hasrama

 

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button