Artistët shqiptarë si duket  po bëhen inspirim edhe për artistët me famë botërore.

Kësaj radhe këngëtarja, Vesa Smolica thotë së është kopjuar nga reperja e famshme, Cardi B për stilin e flokëve, shkruan portali rtv21.tv

Vesa Smolica më 10 shtator ka paralajmëruar projektin e saj të ri me imazhe në të cilat shihet me një stil unik të flokëve, dhe me një kurorë perlash në kokë.

Me një kurorë të tillë shfaqet edhe Cardi B në imazhet e fundit të cilat i publikoi mbrëmë.

 

View this post on Instagram

 

I love myyy hair .I send @tokyostylez a pic of this hairstyle and she execute !❤️

A post shared by Cardi B (@iamcardib) on

E ky detaj nuk kishte si t’i ikte Smolicës, e cila reagoi përmes postimeve në rrjetet sociale duke u shprehur krenare se është bërë inspirim për artistët e huaj.

Por, si arriti ky stil i flokëvë te Cardi B? Vesa  pretendon se stilistja dhe grimerja e Cardi B ndjekin në Instagram  grimerin shqiptar, Arbër Bytyqin, i cili ka publikuar fotografitë e Vesës në llogarinë e tij zyrtare./21Media

 

View this post on Instagram

 

@smolicavesa 💚 for her #newproject #hair and #makeup by #STUDIOArber #styling @egzonkazagiqiofficial

A post shared by Arber Bytyqi (@arber_bytyqi_mua) on