Këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Luma gjatë karrierës së saj numëron një numër të madh të projekteve si solo ashtu edhe bashkëpunime.

Për një postimi në Instagram Vesa tregoi se nga kush është frymzuar gjatë këtyre viteve.

“Gjatë gjithë jetës sime, unë kam qenë e influencuar nga këta artistë që më kanë ndihmuar të rritem artistikisht – ndikimi i tyre, shpirti i tyre artistik më kanë bërë atë që jam! Përgjithmonë falënderuese”, ka shkruar Vesa psohtë fotografisë së përbashkët të artistëve si: , Erykah Badu, Beyonce, Nina Simone, India Arie, Lauren Hill e disa tjerë.

Kujtojmë se, Vesa është e martuar me reperin nga Shqipëria, Big Basta dhe kanë një djalë, Lianin. /21Media