Veseli: Opozita e ka propozuar datën 22 për seancë të jashtëzakonshme

Veseli: Opozita e ka propozuar datën 22 për seancë të jashtëzakonshme

Kryetari i Kuvendit, njëherësh kryetar i PDK-së Kadri Veseli, i bërë thirrje të gjithë deputetëve që  të jenë prezentë në seancën e 22 gushtit  dhe të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit. Veseli hedh poshtë të gjitha dyshimet për skenarë të mundshme për dështimin e kësaj seance.
Ndjekim një intervistë të shkurtër  me kryeparlamentarin Veseli, të cilën e realizoi kolegu, Burmi Zariqi./21Media