12 artistët me veshjet më interesante në "Grammy"

12 artistët me veshjet më interesante në “Grammy”

Mbrëmë është mbajtur mbrëmja më e rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”.

Të pranishëm në këtë event ishin artistë të shumtë, të cilët ishin të nominuar në kategori të ndryshme në këtë ceremoni, shkruan rtv21.tv

Përveç çmimeve, vëmendje të madhe rrëmbejnë edhe parakalimet e artistëve në tepihun e kuq.

Rtv21.tv, ua përcjellë disa nga veshjet interesante që janë cilësuar nga kritikët e modës:

Cardi B

Katy Perry

Tracee Ellis Ross

Kacey Musgraves

Miley Cyrus 

Heidi Klum dhe Lady Gaga

Meghan Trainor

Jennifer Lopez

Janelle Monáe

Evan Ross

Camila Cabello

Jada Pinkett Smith

Mbrëmë është shënuar edhe 61 vjetori i këtij eventi, në të cilin për herë të parë është shpërblyer me dy çmime këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa./21Media