Një veturë e tipit “Citroen” sot në mesditë u fut në sheshin “Skënderbej” në Tiranë dhe tentoi të përplasë kalimtarët.

Gjithçka ndodhi në një moment kur kishte një numër të konsiderueshëm qytetarësh në shesh.

Akoma nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarjeje të rëndë, por mësohet që shoferi është neutralizuar nga policia./vizionplus