Badelj me shumë mundësi do të largohet nga Lazio

Badelj me shumë mundësi do të largohet nga Lazio

Mesfushori i Lazios, Milan Badelj nuk po gjen hapsira te skuadra e Lazios dhe me shumë mundësi do të largohet nga bardheklatrit.

Ai u ble nga kryeqytatasit këtë verë nga Fiorentina por nuk ka arritur të tregojë veten duke qëndruar shpesh herë në stol.

Së fundmi për kroatin ka shfaqur interes skaudra e Villarealit e cila e kërkon ta ketë në skudër.

Nëndetjsa e verdhë po kalon një moment të vështirë në kampionatin spanjoll teksa këtë vit po lufton për mbijetesë si rrallë herë më parë , ndaj në merkaton e janarit po kërkon të përforcohet ne mesfushë.