Në vitin 2020 artistët anuluan të gjitha dasmat dhe koncertet për shkak të pandemisë së Covid-19, e kjo situatë bëri që shumë artistë sivjet të festojnë në gjirin familjar.

Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore, Violeta Kajtazi ka goxha vite që është në skenë dhe vazhdon të mbetet njëra nga këngëtaret më të preferuara, për të kënduar në ahengje familjare dhe festa të ndryshme! Mëgjithatë, Violeta Kajtazi për portalin rtv21.tv ka treguar se pas 17 vjetësh vitin e ri 2021 do ta festojë në shtëpi me familje.

Ajo kujton me nostalgji  vitin e parë që e festoi larg familjes, ishte viti i ri i 1988.

Më urimet më të mirat, Kajtazi iu uroi të gjithë lëxuesit e portalit rtv21.tv,  për një vit të shëndetshëm dhe të mbarë./21Media