Van Dijk mbrojtësi i parë që fiton çmimin “Lojtari më i mirë”

Van Dijk mbrojtësi i parë që fiton çmimin “Lojtari më i mirë”

Sot, përveç që u mbajt shorti për Ligën e Kampionëve u zgjodhën dhe lojtarët më të mirë gjatë sezonit të kaluar, përcjell rtv21.tv.

Çmimin kryesor e fitoi, mbrojtësi i Liverpool Virgil Van Dijk. Ndërsa çmimin “Lojtarja më e mirë” e fitoi, Lucy Bronze.

Çmimi i parë u dha për portierin më të mirë, të cilin e ftoi portieri i Livepoolit, Alisson Becker.

Çmimet e tjera janë:

Mbrojtësi më i mirë: Virgil Van Dijk

Mesfushori më i mirë: Frenkie De Jong

Sulmuesi më i mirë: Lionel Messi/21Media