Zelanda e Re është ndër vendet e para në botë që ka festuar ndërrimin e moteve.

Në ora 24:00 dhe sipas zonës sonë kohore në orën 12 në mesditë festohet Viti i Ri.

Përreth vendit po festojnë për lamtumirën e vitit 2020 dhe mirëpritur në vitin e ri, transmeton rtv21.tv.

Mijëra njerëz janë në Victoria St West në qendër të Auckland dhe morën një pamje nga afër për shfaqjen e fishekzjarreve që u hap në mesnatë nga Sky Tower./21Media