Konferencë e ministrit te shendetesise , Dr.Arbnen Vitia

Konferencë e ministrit te shendetesise , Dr.Arbnen Vitia

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, përmes një konference për media njoftoi se në mesin e të infektuarve me koronavirus, 31 persona janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive dhe janë në gjendje stabile. Ai theksoi se pesë prej tyre janë në gjendje më të rëndë. Ndjekim deklaratën e tij./21Media