Vitia: Planin për 4 parkingje nuk e ka bërë as Arbeni e as Përparimi

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga VV-ja, Arben Vitia sonte ka qenë i ftuar në RTV21 dhe e ka shpalosur planin e tij qeverisës.
Vitia ka deklaruar se planin për 4 parkingje nuk e ka bërë as Arbeni e as Përparimi, dhe ky projekt do të përfundojnë deri në vitin 2023 – 2024.

Tutje, Vitia ka premtuar edhe tri parqe qendrore dhe 8 parqe më të vogla, ku qytetarët mund të relaksohen.
 
Kujtojmë që, në këtë komunë në balotazh janë Arben Vitia nga VV-ja me Përparim Ramën nga LDK-ja. Nga raundi i parë i zgjedhjeve, Arben Vitia i kishte marrë 42.5% të votave, ndërsa Përparim Rama 29.2% të votave./21Media

Back to top button