​Ministri Vitia mesazh qytetarëve

​Ministri Vitia mesazh qytetarëve

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia iu është drejtuar me një mesazh qytetarëve të Kosovës, duke i falenderuar ata dhe insitucionet për mobilizim të përgjithshëm në luftën kundër COVID-19.

Ai tutje ka thënë më e rëndësishme se kurrë më parë është: angazhimi kolektiv dhe adresimi profesional.

Prej sot në Kosovë kanë hyrë në fuqi masa të reja për parandalimin e përhapjes së mëtejme të koronavirusit.

Qytetarët mund të lëvizin vetëm nga një orë e gjysmë në ditë. Orari përcaktohet në bazë të numrit të parafundit të letërnjoftimit./21Media

Të gjithë bashkë për mbrojtjen e jetës dhe shëndetitTë nderuara qytetare dhe qytetarë,Sot dëshirojmë vetëm t’ju…

Gepostet von Arben Vitia am Mittwoch, 15. April 2020