Vive Kielce 34:33 Telekom Ves

Vive Kielce 34:33 Telekom Ves

Sot është luajtur ndeshja e xhiros së gjashtë, ndërmjet Vive Kielce dhe Telekom Ves, në kuadër të Ligës së Kampionëve në Hendboll.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 17:17. Ndërsa, pjesa e dytë përfundoi me rezultat  34:33, në favor të V. Kielce.

Gola shënuesi më i mirë për V. Kielce ishte Alex Dujshebaev, duke shënuar 11 gola. Kurse gola shënuesi më i mirë për Telekom Ves ishte Dragan Gajić me shtatë gola.

Pas kësaj ndeshje Vive Kielce gjendet në vendin e dytë, në kuadër të grupit B, në ligën e kampionëve. Nga ana tjetër Veszprém gjendet në vendin e tretë./21Media