Aktori i mirënjohur kosovar, Fatmir Spahiu  tha se Fadil Vokrri dhe Diego Armando Maradonna ishin aryset që ai nga fëmijëria u dashurua në futboooll.

Fatmiri në një postim të bërë në Facebook, pas vdekjes së legjendës së futbollit tha se ndihet i pikëlluar për humbjen e tij.

“Vokrri dhe Maradona jane arsyet pse une qysh si femije jam dashuru ne lojen e futbollit. Vokrrin pata kanqesine me njoft, bile me bo edhe dost. Maradona paska ndrru jete sot. Mua mu dhimt shume, pavarsisht qe jeta e tij pas futbollit dhe orientimet e tij politike, lene per te deshiruar. Pusho ne paqe legjende”, ka shkruar në Facebook Fatmiri.

Vokrri dhe Maradona jane arsyet pse une qysh si femije jam dashuru ne lojen e futbollit. Vokrrin pata kanqesine me…

Posted by Fatmir Spahiu Bufi on Wednesday, November 25, 2020

Diego Maradona ka vdekur sot në moshën 60 vjeçare pasi pësoi një arrest kardiak./21Media