Qytetarët e mbledhur për vrasjen e Klodian Rashës e kanë përqëndruar protestën e tyre tashmë tek Kryeministria.

Teksa zhvendoseseshin tek Kryeministria, protestuesit u bënin thirrje efektivëve që t’iu bashkoheshin.

Godina është rrethuar nga forca të shumta policie.

Në protestën para Ministrisë së Brendshme u shënuan edhe disa incidente mes protestuesve dhe policisë, ku mbeti i lënduar një prej tyre./vizionplus