Vrasje në Pejë, dyshohet se burri e vrau gruan

(Lajm i përditësuar)


Policia jep detaje për vrasjen e gruas në Pejë

Polica ka dhënë detaje rreth vrasjes që ndodhi mëngjesin e sotëm në Pejë.

Zëdhënësi i policisë për Rajonin e Pejës, Driton Rugova për portalin rtv21.tv tha se rasti ka ndodhur rreth orës 08:15 në rrugën “Bill Clinton” në Pejë.

“Policia menjëherë kanë dal në vendin e ngjarjes gjithashtu edhe ekipi mjekësor të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës ( femër), i dyshuari këtij rasti është arrestuar dhe ndodhet ne objektet e Stacionit Policor në Pejë”, tha Rugova.

Rasti për portalin rtv21.tv paraprakisht e konfirmoi edhe zëdhënësi i Prokuorisë Themelore në Pejë, Shkodran Nikçi.


Vrasja në Pejë: Dyshohet se burri e vrau gruan

Një vrasje ka ndodhur në një banesë në Pejë mëngjesin e sotëm.

Dyshohet se një burrë e ka vrarë gruan e tij.

Lajmin për portalin rtv21.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë Themelore në Pejë, Shkodran Nikçi.

“Kryeprokurori dhe Prokurori i krimeve të rënda së bashku me të gjitha njësitet policore relevante janë në vendin e ngjarjes ku dyshohet se bashkëshorti e ka vrarë gruan e tij. I dyshuari është arrestuar dhe i është sekuestruar arma, ndërsa në vendin e ngjarjes janë duke u kryer të gjitha hetimet e nevojshme. Jemi në pritje të ekipit të mjekësisë ligjore për të marrë trupin e pajetë”, ka thënë Nikçi.

Kujtojmë, se më 12 prill brenda zyrës së Qendrës për Punë Sociale një burrë 36-vjeçar vrau ish-gruan 21-vjeçare në Ferizaj, ndërsa plagosi edhe vëllain e saj 15-vjeçar./21Media

Back to top button