Konjufca: Kryeministrin që e mashtron gjithkush duhet me dhënë dorëheqje.-Kurti: Nga pyjet e atyre 8.200 hektarëve u nxor një karrige kryeministri.-Haradinaj: Ja kom jep fjalën Isës, po ja ruaj karrigen deri sa t ‘vjen.- Mustafa: Kush ju qiti fall?!

Konjufca: Kryeministrin që e mashtron gjithkush duhet me dhënë dorëheqje.-Kurti: Nga pyjet e atyre 8.200 hektarëve u nxor një karrige kryeministri.-Haradinaj: Ja kom jep fjalën Isës, po ja ruaj karrigen deri sa t ‘vjen.- Mustafa: Kush ju qiti fall?!

Sot u bë një vit kur Kuvendi i Kosovës pas përpjekjes 3 vjeçare ratifikoi demarkacionin me Malin e Zi. Partia opozitare Vetëvendosje e kundërshtoi ashpër këtë marrëveshje. Edhe sot reaguan grupi parlamentar i Vetëvendosjes, kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, si dhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, partia e të cilit e votoi demarkacionin me Malin e Zi./21Media