VV akuzon PZAP dhe KQZ për shtyrjen e certifikimit të rezultateve

VV akuzon PZAP dhe KQZ për shtyrjen e certifikimit të rezultateve

Lëvizja Vetëvendosje i është drejtuar sërish Gjykatës Supreme lidhur me pakot me fletëvotime nga mërgata. Përmes një komunikate drejtuar mediave, Vetëvendosje ka akuzuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve dhe Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa se po kontribuojnë aktivisht në shtyrjen e certifikimit të rezultatit final dhe po tentojnë t’ua mohojnë votuesve nga jashtë Kosovës të drejtën e tyre për të zgjedhur./21Media