Konjufca: Avdullah Hoti të jep dorëheqje.- Haxhiu: Partitë në pushtet dhe PDK-ja kanë frikë nga zgjedhjet

Konjufca: Avdullah Hoti të jep dorëheqje.- Haxhiu: Partitë në pushtet dhe PDK-ja kanë frikë nga zgjedhjet

Lëvizja Vetëvendosje ka përsëritur qëndrimin se nuk do të bëjë koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës.
Albulena Haxhiu tha se kërkesa për nënshkrim për mocion mosbesimi nuk ka të bëjë me heqjen e vijave të kuqe ndaj PDK-së. Këto deklarata u bënë gjatë një konference për media, ku u rikujtuan zgjedhjet e 6 tetorit të vitit të kaluar, në të  cilat u  tha se u shkel vullneti i qytetarëve./21Media