Ulaj: Mungesa e SISH po lë Kosovën pa sigurime shëndetësore

Ulaj: Mungesa e SISH po lë Kosovën pa sigurime shëndetësore

Lëvizja Vetëvendosje përmes një konference për media ka adresuar shqetësimin në lidhje me fondet e ndara për Sistemin Informativ Shëndetësor, duke akuzuar kompanitë e afërta me PDK-në për korrupsion dhe duke paralajmëruar, sipas tyre, një tjetër skandal të radhës në lidhje me këtë çështje./21Media