Weghorst përfundon testet mjekësore te United

Siç konfirmohet nga eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, Manchester United e ka kompletuar marrëveshjen për transferimin e sulmuesit holandez, Wout Weghorst nga skuadra e Burnleyt.
Marrëveshja do të jetë në formë të huazimit deri në fund të qershorit, ndërsa bëhet e ditur se nuk është përfshirë opsioni i transferimit permanent.
Weghorst ka kompletuar testet mjekësore te “Djajtë e Kuq” dhe të gjitha dokumentet janë nënshkruar. Tani pritet vetëm që të bëhet zyrtare nga United.

Back to top button