Werder Bremen në kuadër të Bundesligës, ka fituar ndeshjen ndaj Paderbornit si mysafir me rezultatin 5:1.

Me këtë fitore, Werder numëron 28 pikë dhe afrohet me tri pikë me zonën që mbanë në Bundesliga, kurse Paderborn mbetet me 20 pikë në pozitën e fundit në tabelë.

Në këtë ndeshje lojtari nga Kosova, Milot Rashica  luajti gjithsej 59-të minuta. /21Media