Werder Bremen ka pësuar tjetër humbje, në ndeshjen e javës së 33-të të Bundesligës gjermane.

Skuadra e Milot Rashivës kësaj radhe u mposht nga Mainzi me rezultat 3:1, shkruan KosovaPress.

Golat për skuadrën vendase i shënuan Quaison, Boetius dhe Fernandes, ndërsa golin e vetëm për Bremenin e shënoi Osako.

Me këtë humbje Werder Bremen mbetet në pozitën e 17-të me 28 pikë të grumbulluara, 2 pikë më pak se Dusseldorf e cila renditet në pozitën e 16-të, pozitë kjo e cila siguron ndeshjet e play-offit.

Kujtojmë që Rashica nuk luajti për asnjë minutë në këtë ndeshje.