Ekipi anglez Wolverhampton, kanë shprehur interesim per sulmuesin e krahut të Juventusit, Douglas Costa.

Tuttosport raporton se super agjenti Jorge Mendes, është duke bërë më të mirën që të arrihet një marrëveshje sa më e shpejtë, pas largimit të fundit nga ekipi anglez, ati të Diogo Jota.

Juventusi thuhet se nuk do llogarit më në shërbimet e lojtarit brazilian, dhe se për të është i interesuar edhe Manchester United.