Futbollistët do të futen në karantinë

Futbollistët do të futen në karantinë

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ka dalë pozitiv në testet për koronavirus.

Klubi londinez ka konfirmuar përmes një njoftimi se trajneri i skuadrës është infektuar me këtë sëmundje.

Pas kësaj situate, qendra stërvitore e gjigantit anglez është mbyllur pas kësaj situate të krijuar.

Pra, të gjithë futbollistët dhe njerëzit që kanë punuar me Artetan, duke përfshirë edhe dy lojtarët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi do të futen në karantinë.