Alp Navruz, është aktori i njohur turk, i cili tek ne u bë i njohur përmes rolit të “Xhenkut” në serialin “Mos ma lësho dorën”.

Alpi tani 30 vjeçar karrierën e tij e filloi me modelizëm, pastaj ai studioi për Gjuhë dhe Letërsi në Universitetin e Turqisë.

Ai debutoi si aktor,  në rolin e “Sinan Egemen” tek seriali “Zonja Fazilet dhe të bijat”.

Ani pse bukuroshi turk nuk ka bërë të ditur asgjë lidhur me jetën e tij private, në mediat turke kanë qarkulluar disa fotografi të Alpit i shoqëruar me Ebru Şam, e cila në vitin 2009 e ka rrëmbyer kurorën e më të bukurës në Turqi.

Siç raportojnë mediat turke, dyshja janë në lidhje që nga viti i kaluar mirëpo, ata arritën lidhjen e tyre ta mbajnë të fshehur. /21Media