Prej muajsh mediat kanë aluduar se futbollisti Xherdan Shaqiri dhe këngëtarja Dhurata Ahmetaj janë në një lidhje.

Këto zëra i bënin edhe më të besueshme udhëtimet e shpeshta të këngëtares drejt Londrës dhe në vendeve tjera të frekuentuara edhe nga futbollisti.

Dy shqiptarët morën edhe vëmendjen e “The Sun” që i dedikoi një artikull lidhjes së tyre, që kanë aritur ta mbanin sekret prej një kohe të konsiderueshme.

Mediat sot raportuan se dyshja nuk e ndjekin më njëri-tjetrin në Instagram dhe se dyshohet se i kanë dhënë fund lidhjes së tyre, por tashmë ata sërish ndjekin njëri-tjetrin në rrjete sociale./21Media