Nuk u pagua për episodet e fundit

Nuk u pagua për episodet e fundit

30 aktorët përfshirë edhe aktorët e njohur, Erkan Petekkaya, Brigada Mine, Songül Öden, İbrahim Çelikkol, Aslı Enver, paditën kompaninë e serialit “Paramparça” apo “Fatet e kryqëzuara” “Endemol Medya Produksiyon”, pasi kjo e fundit nuk e kishte paguar për 15 episodet e fundit të serialit, transmeton rtv21.tv.

Duke folur në seancën, kompania i ofroi atij një ryshfet. “Shfrytëzimi i punës sonë është i papranueshëm”, tha ai. Aktori e fitoi rastin që zgjati 2 vjet e gjysmë.

Sipas vendimit të Gjykatës, të gjithë aktorët që kanë luajtur në serial do të marrin të gjitha paratë e tyre.

Raportohet se kompania e kishte shitur serialin në 122 vende dhe kishite fituar 50 milionë dollarë./21Media