Distria Krasniqi fiton medalje të artë, Nora Gjakova të bronztë

Distria Krasniqi fiton medalje të artë, Nora Gjakova të bronztë

Xhudistët kosovarë kanë shkelqyer në Kampionatin Evropian që ka nisur sot dhe po zhvillohet në Lisbonë të Portugalisë. Distria Krasniqi ka fituar medaljën e artë, Nora Gjakova të brzontën, kurse të tjerët janë në kërkim të suksesit.(E pergaditi- Bajram SHALA).21Media