Kompania ka njoftuar zyrtarisht se Mi 6 do të lansohet më 19 prill

Kompania ka njoftuar zyrtarisht se Mi 6 do të lansohet më 19 prill

Prilli është bërë muaji i lansimit të disa telefonave të mençur në gjithë botën, sidomos në Kinë, ku Xiaomi është duke përgatitur lansimin e pajisjes së tij më të re.

Në fakt, kompania ka njoftuar zyrtarisht se Mi 6 do të lansohet më 19 prill.  Ekrani 5.1 inç me rezolucion 1080p nuk tingëllon edhe aq shumë impresionues, por procesori Snapdragon 835, 6GB RAM dhe 128GB memorie të brendshme tregojnë se ky telefon nuk është edhe aq i dobët.

Po ashtu, ka pasur edhe rrjedhje të informacioneve se do të ketë edhe një model Mi 6 Plus me 5.7 inç.