Bayern Munich ka njoftuar se Thomas Muller ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Përmes një postimi në Twitter klumi ka njoftuar se pas marrjes së rezultatit, Muller ka hyrë në karantinë dhe kështu nuk do mund t’i ndihmojë skuadrës së tij në finalen e Kupës së Botës për klube.

 

Finalja ndërmjet Bayern Munichut dhe Tigres zhvillohet sonte me fillim nga ora 19:00./21Media