Leo Messi është kthyer në ngjyrat e Barcelonës. Një formë e normalitetit është rikthyer pas disa javësh pasiguri. Një bllokim midis klubit dhe lojtarit dhe një fund i pakënaqur për një parti: Messi qëndron kundër vullnetit të tij. Të paktën për tani për tani.

Por të hënën ai ishte përsëri në Ciutat Esportiva të klubit në 16.00h CET dhe u stërvit vetëm pasdite, pas protokollit të rreptë të La Ligas, përcjell portali rtv21.tv

Messi bëri një test PCR në shtëpi dhe doli negativ për koronavirus i cili e lejoi atë të kthehej në bazën stërvitore të Barça. Ai do të testohet përsëri më vonë gjatë javës para se të lejohet të stërvitet me shokët e tij të skuadrës.

Barça publikoi imazhet e para të Messit të veshur me kitin e ri stërvitor të klubit për herë të parë të hënën./21Media